Blog

Palacinky Bratislava Paris Café

Francúzske palacinky v Bratislave? Našla som, čo som hľadala.

Môže byť niečo romantickejšie, ako rande v jeden letný večer za malým stolíkom s voňavými palacinkami na tanieri? Nemyslím. To palacinkové cesto sa rozplývalo na jazyku ako čerstvo dozreté maliny. Kúsok z veľkého Paríža som ochutnala v Paris Café Crêperie & Mac&Cheese.

Návrat v čase

Keď som sa po rokoch vrátila z hlavného mesta Francúzska, prvé čo mi chýbalo boli večerné posedenia vonku na terase, počúvajúc ruch ulice a vdychujúc vôňu palaciniek z originálnej francúzskej palacinkárne. A viete, že ak si niečo veľmi prajete, tak to dostanete? Objavila som utešenú prevádzku v širšom centre Bratislavy, kde som našla presne to, čo mi tak bytostne chýbalo.

Ak vám niekto niekedy povie, že na Slovensku sa nedá nájsť skutočne dobrá palacinkáreň, kde robia palacinky ako v zahraničí a už vôbec nie ako vo Francúzsku, tak tomu neverte. Palacinky v Paris Café Crêperie & Mac&Cheese sú tým najväčším pôžitkom, aký môžete v hlavnom meste zažiť. Nejde len o explóziu chutí, ktorú vám tu vyčarujú, o množstvo variácií na slano či na sladko, o kombinácie overené aj netradičné, ale aj o genius loci, ktorý na vás preskočí hneď, ako po prvýkrát otvoríte dvere do útulnej a podmanivo voňajúcej reštaurácie.

Čítať ďalej “Francúzske palacinky v Bratislave? Našla som, čo som hľadala.”

Mac & Cheese: Príďte ochutnať lahodnú novinku!

Neuveriteľne dobrá kombinácia, ktorá naozaj nikdy neomrzí a budete ju chcieť jesť znova a znova. Verte, že kto raz ochutnal náš originálny MAC AND CHEESE, iný chcieť nebude. Je to naša špecialita a novinka zároveň. V celej Bratislave sme jediní, kto ponúka tradičné a originálne americké makaróny so syrom.

Či sa dajú opísať jedným slovom? Áno dajú – „lahodné“ – to je ten správny výraz na makaróny so syrom, ktoré vám pripravíme v rôznych variáciách. Je už len na vašom výbere, pre ktoré sa rozhodnete. A keďže sa hovorí, že aj oči jedia, dávame si záležať, aby aj pohľad na tanier bol to, čo vás navnadí ešte pred prvým sústom. No rozhodne to nebude jediný pôžitok, ktorý na Karadžičovej 12 zažijete. Famózna symbióza chute, vône a gastronomického sviatku.

Čítať ďalej “Mac & Cheese: Príďte ochutnať lahodnú novinku!”